Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

Flota Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach powiększyła się o nowoczesny samochód ratownictwa technicznego z funkcją ratownictwa ekologicznego. Zakup auta, kwotą 100.000 zł, wsparł Powiat Tarnogórski. Uroczystego przekazania wozu, w obecności sponsorów, dokonano 16 grudnia 2013 r. w Rybnej. Za wsparcie finansowe zakupu samochodu Powiat Tarnogórski otrzymał statuetkę, którą miałam przyjemność osobiście odebrać.

Samochód ratownictwa technicznego to wóz, który wyjeżdża kilka a nawet kilkanaście razy dziennie, a jego szybkie pojawienie się na miejscu zdarzenia pomaga ratować bezcenne ludzkie życie. Cieszę się, że mamy swój wkład w podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W 2013 roku Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach przekazało Komendzie Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach dodatkowo kwotę 7.000 zł na zakup sorbentów i dystyrgentów przewożonych m.in. w nowo zakupionym samochodzie ratownictwa technicznego a także 20 000,00 zł na modernizację sieci informatycznej.

Nowoczesny samochód ratownictwa technicznego

Nowoczesny samochód ratownictwa technicznego

Nowoczesny samochód ratownictwa technicznego