Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

Z okazji 60-lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w sobotę 1 lutego 2014 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury zebrali się członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia.

Przewodniczący Pan Marek Kandzia przedstawił historię Stowarzyszenia, wspominał osoby, które przyczyniły się do powstania Stowarzyszenia a także te, które były szczególnie zaangażowane w jego działalność. Mówił o planach na przyszłość. W tej najbliższej Stowarzyszenie starać się będzie o wpisanie tarnogórskich podziemi (wraz z Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga) na światową listę dziedzictwa UNESCO.

W podziękowaniu za aktywność Pan Marek Kandzia wraz z trójką najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia, zostali odznaczeni Honorowymi Odznakami za zasługi dla Województwa Śląskiego. Natomiast Stowarzyszenie wręczyło specjalne, jubileuszowe medale przyjaciołom i instytucjom, które mu pomagają. Jedno z nich otrzymało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Z okazji jubileuszu złożyłam wyrazy uznania wszystkim członkom stowarzyszenia za działalność na rzecz nie tylko powiatu tarnogórskiego ale całego regionu oraz gratulacje za sukcesy, osiągnięcia, życząc kolejnych wspaniałych lat działalności.

 

60-lecie działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

60-lecie działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

60-lecie działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej