Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

31 sierpnia 2014 r. rolnicy z terenu powiatu tarnogórskiego świętowali zakończenie żniw bawiąc się wspólnie na Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbyły się w świerklanieckim parku. Starostami dożynek byli Anna i Ewald Kowolik, którzy przekazali chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów staroście powiatu - Lucynie Ekkert i wójtowi Świerklańca - Kazimierzowi Flakusowi. Tradycyjnie nagrodzono twórców przepięknych koron dożynkowych, przygotowanych na tegoroczne święto plonów.

Święto plonów to jeden z najmilszych dni w roku każdego rolnika. To czas radości i odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. To święto, które jednoczy wszystkie społeczności wokół wieńców dożynkowych, stanowiących najpiękniejszą cząstkę, tego co zostało zebrane z naszych pól. To również okazja do podziękowania rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony

Wyrażam wielkie uznanie i szacunek, chylę czoła przed tymi, dzięki którym polski chleb jest na naszych stołach, życząc rolnikom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Dożynki Powiatowo-Gminne 2014 r.

Dożynki Powiatowo-Gminne 2014 r.

Dożynki Powiatowo-Gminne 2014 r.