Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

Początek każdego roku szkolnego otwiera przed wszystkimi osobami związanymi z oświatą nowe możliwości, skłania do podejmowania ambitnych postanowień i wcielania w życie twórczych planów. To również czas realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, zdobywania umiejętności istotnych dla rozwoju i przyszłej drogi życiowej.

Rynek pracy potrzebuje specjalistów, a więc solidne wykształcenie otwiera drogę do atrakcyjnej pracy w przyszłości. Placówki oświatowe mają nie tylko przekazywać wiedzę i umiejętności, ale także inspirować postawę twórczą, uczyć samodzielnego działania, zachęcać do samokształcenia. Nowoczesna szkoła ma za zadanie kształcić ludzi zaradnych, prężnych, inteligentnych, kreatywnych, nastawionych na odnoszenie sukcesów. Współcześnie uczenie się jest koniecznością.

Praca z młodzieżą jest ogromnym wyzwaniem. To w dużej mierze od nauczycieli zależy, czy młody człowiek twórczo wykorzysta czas spędzony w szkole. Wierzę, że nauczyciele naszych szkół osiągną ten cel, nie tylko z pasją przekazując innym swoją wiedzę, ale także stale podnosząc własne kwalifikacje zawodowe. Podczas tej uroczystości 22 nauczycielom zostały wręczone akty mianowania, a 20 najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia Powiatu Tarnogórskiego.

Życzę wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, osiąganych w atmosferze dobrej współpracy, cierpliwości i wyrozumiałości względem siebie. Mam nadzieję, że będzie dla wszystkich rokiem świadomych, dobrych decyzji i pozytywnego wyboru.

 

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015