Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragnę złożyć wszystkim samorządowcom gratulacje i podziękowania za wspólną troskę, pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Życzę zdrowia, pozytywnej energii, niesłabnącego zapału i wytrwałości w tej niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej służbie, realizacji nowych, ambitnych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest okazją aby docenić ogrom pracy samorządowców na rzecz społeczności lokalnych, bez której trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Polskę. To dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy samorządowców w "małych ojczyznach", ale także aktywności mieszkańców polskich gmin i miast zmienia się krajobraz polskich regionów.

W tym roku mija 25 lat odrodzenia samorządu terytorialnego. To okres wzmożonego rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego, to poszerzenie demokracji, zwiększenie wpływu lokalnych społeczności na kształt i rozwój ich najbliższego otoczenia, wzmocnienie przywiązania do swojej "Małej Ojczyzny".