Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

90 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach, to znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół i zaproszonych gości.

Uroczystości związane z 90-tą rocznicą założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach rozpoczęła msza polowa. Z okazji jubileuszu druhny i druhowie otrzymali ufundowany przez społeczeństwo sołectwa nowy sztandar. Jednostka OSP w Ossach otrzymała Złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa, a zasłużonym druhom wręczono odznaczenia.

Jubileuszowa uroczystość była okazją by wyrazić słowa uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy dziesiątki i setki godzin poświęcali pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa mieszkańców. Przez 90 lat zmieniały się czasy, rzeczywistość przynosiła nowe wymogi i oczekiwania, przychodziły nowe pokolenia - ale działalność OSP trwała nieprzerwanie, rozwiązując wiele problemów, udzielając pomocy potrzebującym i odnosząc wiele sukcesów.

Uroczystość była również okazją aby wraz z wójtem Grzegorzem Czaplą i zaproszonymi gośćmi otworzyć znajdujący się obok remizy wspaniały obiekt rekreacyjno-sportowy.

 

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach