Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

Na zaproszenie Prezesa Tarnogórskiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego miałam zaszczyt uczestniczyć 9 sierpnia 2015 r. w kościele pw. św. Marcina Biskupa Wyznawcy w Starych Tarnowicach w uroczystej mszy świętej w intencji żołnierzy Wojska Polskiego w ramach obchodów Dnia Wojska Polskiego oraz 95-tej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Po mszy świętej, tradycyjnie już, byliśmy zaproszeni na świetną, wojskową grochówkę.

15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej Siły Zbroje Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto - Święto Wojska Polskiego. Oddając hołd bohaterom tamtych dni, pamiętamy o wielu innych pokoleniach Polaków walczących o niepodległość, o przetrwanie narodu i nienaruszalność jego granic. Szczególnym uznaniem i szacunkiem darzymy naszych żołnierzy, weteranów, kombatantów. To święto, ma też dla wielu z nas wymiar osobisty; refleksyjny, związany ze wspomnieniami bliskich osób, ale też radosny oraz wspólne świętowanie.

Święto Wojska Polskiego to znakomita okazja, aby naszym siłom zbrojnym podziękować zacodzienną służbę dla Polski, życząc dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

 

Dzień Wojska Polskiego
fot.: tkzzwp.republika.pl