Lucyna EkkertPlatforma Obywatelska RP
 

21 października 2015 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych stypendiów dla uczniów w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku".

Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Województwo śląskie od lat premiuje najzdolniejszych uczniów mieszkańców naszego regionu, pomagając im w rozwijaniu swoich zainteresowań, talentów i pasji. Początkowo w formie nagród , od kilku lat stypendiów. Nagrody są ważne, ale to nie nagroda jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie.

Tegorocznym stypendystom złożyłam gratulacje. Wyrazy uznania i podziękowania należą się nauczycielom. To Oni potrafią skutecznie wyłapać te "diamenty i pięknie je oszlifować". Rodzicom nagrodzonych uczniów przekazałam również wyrazy uznania w związku z osiągnięciami ich dzieci. Mamy wspaniałą, utalentowaną młodzież. Wszystkim uczniom szkół ponadgimnzazjalnych naszego regionu życzę bardzo dobrych wyników w nauce, rozwijania swoich zainteresowań i dołączenia do grona laureatów Stypendium Województwa Śląskiego w kolejnych latach.

Dodatkowe informacje, lista stypendystów oraz galeria zdjęć: http://slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=7960